سئو چیست؟

سئو (SEO) مخف کلمه Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجوست. حال این موتور جستجو می‌تواند گوگل (Google)، بینگ (Bing)، یاهو (Yahoo) و یا حتی پارسی‌جو باشد. نکته‌ای که وجود دارد هر کدام از این موتورهای جستجو الگوریتم خاص خود برای بهینه سازی را دارند. نه به این منظور که کاملا متمایز بوده و 180 درجه از لحاظ پیاده‌سازی فنی و یا حتی طراحی سایت متفاوتند. در جزئیات بسیار کم ممکن است با هم تمایزهایی داشته باشند و شما برای نمایش در جستجوها باید کد مخصوص به هر جستجوگر را به سایت خود اضافه کنید.

در ایران موتور جستجوی گوگل پر استفاده‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین آنهاست. شاید تعداد افراد بسیار کمی وجود داشته باسند که از google جستجوی خود را انجام ندهند و تقریبا می‌شود گفت 100 درصد افراد از این موتور جستحو استفاده می‌کنند. از این رو منظور از سئو در ایران، سئو برای گوگل است. طبق الگوریتم‌هایی که خود شرکت گوگل اعلام می‌کند، شرکت‌ها شروع به رقابت برای موردپسند قرار گرفتن و رنکینگ بالاتر با یکدیگر می‌کنند.

پیاده سازی سئو

در بحث پیاده سازی، سئو به 2 بخش اصلی تقسیم می‌شود. سئوی داخلی (On-Page) و سئوی خارجی (Off-page). به تمام عملیاتی که درون سایت مانند بهینه سازی کدهای سایت، متون سایت، عکس‌های سایت و هر بخشی که درون سایت قرار دارد سئوی داخلی می‌گویند. التبته همین امر نیز بخش فنی و غیر فنی دارد. بررسی اینکه از جهات فنی سایت چه مشکلاتی برای موتور جستجو دارد و یا حتی استراتژی سئوی سایت و طریقه محتواگذاری که بخش غیر فنی محسوب می‌شوند.

اما در سئوی خارجی تمام لینک‌هایی که از سایت‌های دیگر به سایت ما متصل می‌شوند در دستور کار قرار می‌گیرند. رپورتاژها، بک‌لینک‌ها، سایدبار بک‌لینک‌ها همه زیر مجموعه این بخش هستند.

سئو

درخواست بهینه‌سازی سایت یا سئو

قیمت پکیج‌های سئوی ما

قیمت پکیج‌های ما کاملا بستگی به پروژه و اطلاعاتی که شما در اختیار ما قرار می‌دهید دارد. ممکن است سایت شما به تعداد محتوای زیادی در ماه نیاز داشته باشد و یا دارای صفحات زیادی باشد که از جنبه فنی به زمان و تعداد نفرات بیشتری برای بهینه سازی و تولید محتوا نیاز است. پس قیمت ما به حجم پروژه شما و گستردگی سایت شما بستگی دارد. البته استراتژی نیز در این زمینه موثر است. حتی تعداد کلماتی که شما می‌خواهید توسط آنها در جستحوی گوگل دیده شوید.

اما خوب حداقل و حداکثری برای این پکیج‌ها وجود دارد. اگر فرض کنیم که سایت شما یک سایت شخصیست که حداقل تعداد برگه را داراست (برای مثال 5 برگه) و تنها روی 5 کلمه کلیدی خواهان رنک گوگل است، حداقل قیمت پکیج از ماهی 3 میلیون تومان شروع می‌شود. حداکثر این مبلغ نیز در صورتی که حجم کار شما بسیار بالا و مشکلات فنی شما زیاد باشد مبلغ 35 میلیون تومان می‌باشد. قراردادهای آرتا وب 6 ماهه است وهزینه‌های اعلام شده ماهیانه خواهد بود.

عقد قرار داد سئو